[Warning: Server failed to set locale to "en_GB.utf-8" (Unix)]
Areas
salles SN1
salles SN5
véhicules
Rooms
salle 301
salle 301bis
salle 305
salle 307
salle 319
November 2018
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
December 2018
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
January 2019
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

salles SN1 - salle 319

<< Go To Week Before Go To This Week Go To Week After>>

Time:
Mon
Dec 03
Tue
Dec 04
Wed
Dec 05
Thu
Dec 06
Fri
Dec 07
Sat
Dec 08
Sun
Dec 09
08:00 Licence 3 S5 (Hydrogéologie) (A. Hofmann)
Licence 1 groupe 2 (Préhistoire & Quaternaire) A. Lamotte Licence 2 G1 (TD/TP paléobiodiversité) S. Clausen Licence 3 S5 (TP/TD Géophysique) C. Witt
08:30 " 
 "   "   " 
09:00 " 
 "   "   " 
09:30 " 
 "   "   " 
10:00 Licence 3 S5 (Ressources Naturelles (M. Dubois)
Licence 2 (Préhistoire & Quaternaire) A. Lamotte
Licence SVT semestre 5 (B. Beauvière)
10:30 " 
 "  Licence 2 (TD Ecologie-environ.)  " 
11:00 " 
 "   "   " 
11:30 " 
 "   "   " 
12:00
 " 
12:30
Licence 3 (CPP) O. Averbuch
13:00
DEUST ED2 (UE Maths Appliquées)
 " 
13:30 licence 1 G12 (TD Terre Planète Active) A. Bory  "  Licence 3 S5 (Option Dessin scientifique) C. Crônier Licence 3 S5 (TP/TD Géotech/Géoméca) L. Watremez Licence SVT G15 (TD/TP A) A. Bory
14:00 "   "   "   "   " 
14:30 "   "   "   "   " 
15:00 "   "   "   "   " 
15:30 Licence 1 (TP IMV) S. Clausen  " 
16:00 "   " 
16:30 "   " 
17:00 " 
17:30
18:00
Cours Réunions


View Day: Nov 27 | Nov 28 | Nov 29 | Nov 30 | Dec 01 | Dec 02 | [ Dec 03 ] | Dec 04 | Dec 05 | Dec 06 | Dec 07 | Dec 08 | Dec 09 | Dec 10
View Week: 45 | 46 | 47 | 48 | [ 49 ] | 50 | 51 | 52 | 01
View Month: Oct 2018 | Nov 2018 | [ Dec 2018 ] | Jan 2019 | Feb 2019 | Mar 2019 | Apr 2019 | May 2019 | Jun 2019

Print Preview